SUSZARNIA SB 1,5

Brytex - Suszarnia SB 1,5 zasada działania:

Materiał, który zamierzamy wysuszyć za pomocą podajnika surowca oraz rynny zsypowej grawitacyjnie zsuwa się do bębna suszącego, w którym następuje zasadniczy proces suszenia. W bębnie materiał suszony poddawany jest działaniu czynnika suszącego, będącego mieszaniną gorącego powietrza oraz gazów spalinowych, powstałych w procesie spalania określonego rodzaju paliwa.

Obrotowy ruch bębna powoduje rozprzestrzenienie suszonego materiału w bębnie suszarniczym oraz jego przemieszczenie w kierunku wylotu. Cząstki wcześniej wysuszone porywane są przez strumień czynnika suszącego, cząstki wilgotne (cięższe) pozostają w bębnie dłużej, aż do chwili uzyskania pożądanej wilgotności.

Z bębna materiał suszony wraz z czynnikiem suszącym zasysany jest przez wentylator główny – promieniowy do cyklonu głównego – odpylającego, gdzie następuje rozdzielnie czynnika suszącego, który poprzez wentylator i komin wyprowadzany jest do atmosfery.

Wysuszony materiał opada do części stożkowej cyklonu, skąd przez dozownik podawany jest do rozdrabniacza bijakowego, gdzie następuje rozdrobnienie suszonego materiału. Materiał nie wymagający rozdrobnienia wydostaje się na zewnątrz bezpośrednio z dozownika cyklonu.

BRYTEX - odbudowy suszarń bębnowych

Charakterystyka techniczna:

Wydajność nominalna suszarni:

przy suszeniu trociny czy innych biomas o wilgotności początkowej 45-50% i końcowej 15% = 2000 kg/h

Ilość odparowanej wody

2500 kg/h

Moc cieplna pieca

MAX 2600 kW

Średnie zużycie opału:

Węgiel kamienny lub paliwo o kaloryczności zbliżonej węgla:

450-500 kg/h

Wysoko kaloryczny brykiet z trocin:

500-600 kg/h

Gaz ziemny GZ-50:

260-280 m3/h

Olej opałowy:

240-250l/h

Łączna moc elektryczna zainstalowana:

45 kW

Łączna masa suszarni wraz z izolacją szamotową:

31000 kg